پشتیبانی آنلاین :

درباره شرگت بافت گستر یزد

شركت طراحي و مهندسي بافت گستر يزد در سال 86 به ثبت رسيد و به دلیل داشتن ايده هاي برتر در زمينه خدمات رساني فناورانه به صنعت نساجي يزد بخصوص در عرصه بافندگي تاري و پودي و توسعه هنر و فناوري طراحي پارچه، وارد پارك علم و فناوري شد.

در هنگام ورود شرکت به عرصه نساجی، توليد پارچه هاي ژاكاردي بخصوص رومبلي و پرده اي در دستور كار صنعت نساجي يزد بود و به عنوان يكي از قطب هاي صنعت نساجي ايران ، با مشکل عدم کیفیت در طراحی  و  عدم توانایی در رقابت با پارچه هاي وارداتي  از تركيه و ايتاليا  مواجه بود. اين مشكل با ورود بخش آموزش عالي استان در رشته طراحي پارچه و همچنين تلاش موسسات پژوهشي، مخصوصا شركت بافت گستر و با بهره گيري از ايده ها و نقوش اصيل ايراني و فنون مدرن و بروز دنيا در خصوص بافت پارچه، مرتفع شده و در زمینه فناوري تخصصي طراحي پارچه رشد و توسعه محسوسي بوجود آمد.

 از اهداف  تاسیس شركت بافت گستر يزد مي توان به ایجاد بزرگترین و معتبرترین گروه تخصصی در زمینه خدمات پس از فروش طرح پارچه و فروش نرم افزارهای اورجینال طراحی پارچه در سراسر ایران، ایجاد بزرگترین انجمن آموزشی و پژوهشی در زمینه طراحی پارچه و لباس در راستای بالا بردن سطح کیفی دانش افرادی که درسطح ایران در این حوزه فعالیت می کنند و ایجاد بزرگترین مرکز مشاوره تخصصی طراحی پارچه با کادری مجرب و توانمند، اشاره کرد.

افتخارات شركت بافت گستر شامل اجراي عملي ده ها پروژه كارشناسي و كارشناسي ارشد رشته نساجي، طراحي پارچه و لباس، شركت در نمايشگاه منسوجات خانگي فرانكفورت آلمان (HEIMTEXTIL) در 

 ژانويه 2013 و همچنين مشاركت تاثيرگذار در ايجاد و توسعه خوشه نساجي يزد، بوده است.

همچنین اجراي پروژه تحليل و ارائه نرم افزار بايگاني اطلاعات شركت هاي نساجي، از دستاوردهاي مهم شركت بافت گستر محسوب می شود.

با توجه به اينكه يزد در گذشته و امروز به عنوان قطب مهم صنعت نساجي كشور محسوب مي شده است، ايده اي كه هم اكنون شرکت بافت گستر  مشغول فعاليت در آن  مي باشد، انتقال دانش فني تكنيك بافت در صنعت نساجي از گذشته به امروز است.